Bugun...

Yavuz AKÇAKESE
İNŞALLAH BU SON OLUR
Tarih: 27-10-2014 17:54:00 Güncelleme: 27-10-2014 17:54:00


08.10.2014 tarihinde Alaplı’da Erdem Yuva evlerinin bulunduğu yolda meydana gelen trafik kazasında 17 yaşında bir dünya tatlısı kızımızı kaybettik.

Bu kaza çoğumuzu derinden üzdü...

Kızımızın marketten alışverişini bitirip bir anlık dalgınlığı sonucu karşıya geçme isteği canına mal oldu.

Gelelim bu kazaya sebep olan nedenlere;

Alaplı ilçe olarak girişinde trafik işaret lambası tek olan yerlerimizden biri..Son kazadan sonra Sayın Belediye başkanı Nuri TEKİN bey de üzerine basa basa izah etti.

Kazanın olduğu yer ve alt kısımdaki petrolün bulunduğu kavşakta neredeyse her ay bir kaza oluyor..En büyük nedeni özellikle trafik işareti olmayışı,bunun yanında da sürücülerin aşırı hızları bu kazalara her an davetiye çıkarmaktadır.

Bu yolda maalesef hiçbir önlemde alınamıyor..

Yetkililere buradan sesleniyorum,Ereğli istikametinde neden sinyalizasyon yok..Alaplı halkı bu durumdan son derece rahatsız.Çok mu zor petrolün bulunduğu kısma sinyalizasyon sistemini kurmak..

Acaba bunu kurmanız için Alaplı daha kaç tane sevenini kaybetmek zorunda...

Erdem yuvanın orda ki marketin karşısına yayaların geçmesini sağlayacak şekilde yer açıp güya oranın yaya geçidiymiş gibi bide boyanması işgüzarlığını acaba kim yaptı..Buda düşündürücü..

Hatasını anlayan karayolları kazadan sonra apar topar orayı kapatıp,yaya geçici gibi gösterilen boyaları neden silmeye çalıştı...

Önlem için illaki Sevilay kızımızdan mı olmamız gerekiyordu..Neşe dolu cıvıl cıvıl daha ömrünün baharında olan bir insandan mı olmamız gerekiyordu..O yolda hız limiti olan tabela bile gerekiyor..O yol sanki yarış pistine dönüyor..Market ile karşı tarafın mesafesine bakarsak gerçekten karşıya geçmek için aşırı dikkat gerekiyor..

Sayın yetkililer,özellikle yöre milletvekillerimiz,lütfen Alaplı’mıza bir el atın..Bu sorun çözülemeyecek bir sorun değil...

Daha fazla canlar kaybedilmeden...

Elim kazada hayatını kaybeden kızımız Sevilay TOSUN’a Allahtan rahmet,ailesi sevenlerine başsağlığı ve sabırlar dilerim...

Bir sonra ki yazımda buluşmak ümit ve temennisi ile…Bu yazı 5407 defa okunmuştur.

YORUMLARYAZARIN DİĞER YAZILARI