Bugun...

reklam


Necati GÜNAY
EGD GERÇEĞİ
Tarih: 20-07-2015 16:35:00 Güncelleme: 20-07-2015 16:35:00


Karadeniz Ereğli’nin en köklü meslek örgütleri arasında yer alan Kdz.Ereğli Gazeteciler Derneği üzerinde ve meslektaşlarımız arasında son aylarda bazı güçler tarafından anlaşılamaz bir kampanya sürdürülmektedir.

Karadeniz Ereğli’nin en köklü meslek örgütleri arasında yer alan Kdz.Ereğli Gazeteciler Derneği üzerinde ve meslektaşlarımız arasında son aylarda bazı güçler tarafından anlaşılamaz bir kampanya sürdürülmektedir. Her zeminde ve her koşulda ilçemizdeki tüm kurum ve kuruluşların şunu çok iyi bilmesini isteriz ki; sadece iletişim görevini sürdürmekte olan meslektaşlarımıza yönelik ayrımcı, birbirleri arasına nifak sokma gibi tavırlar sadece ve sadece sizlere zarar verir. 

Yıllar önce kurularak faaliyete geçen geçmişinde olduğu gibi geleceğinde de büyük ümitler ve hedeflere odaklanan Karadeniz Ereğli Gazeteciler Derneği dün olduğu gibi bugünde ilkelerinden asla ödün vermeden yoluna devam edecektir. 

Birilerinin “böl, parçala, yönet ve sonra da yut” şeklindeki derin planlarını deşifre etmek boynumuzun borcudur. Biz, bu planları deşifre etmekle yetinmeyip teşhir etmesini de iyi biliriz. Onlar, bizim “iletişimci” olduğumuzu asla akıllarından çıkartmamalıdır. Topluma doğru bilgileri sunmak bizim temel görevimizdir. Türkiye’de meslektaşlarımız ve meslek örgütlerimiz bu uğurda çok büyük bedeller ödemişlerdir. 

Yıllarca Silivri zindanlarında tecrit altında tutulan medya mensuplarının hangisi meslek onurunu ayaklar altına aldı da Kdz.Ereğli’deki gazeteciler olarak bizler onurumuzu satacağız! Yok böyle bir şey. Bu mahfiller bugün sizi kendi içinizde bölmek sonra da parsel parsel yok etmek isterler… 27 Mayıs’ın, 12 Mart’ın, 12 Eylül’ün ve 28 Şubat’ın hezeyanlarının susturamadığı kalemleri bugün susturmak kimin ne haddine?

Bölgemizde; işçilerin, memurların örgütlü sendikaları varsa, meslek odaları varsa, işadamlarının mesleki örgütleri varsa gazetecilerinde meslek örgütü vardır ve her kurum bu örgütü tanımak zorundadır. Yürürlükteki Türkiye Cumhuriyeti Yasaları’na göre kurumsal faaliyetlerini sürdüren örgütümüz legal bir meslek kuruluşudur. Doğal olarak, hiçbir kurum “ben bu meslek örgütünü tanımıyorum” deme hakkına asla sahip değildir.

Karadeniz Ereğli’de; Kdz.Ereğli Gazeteciler Derneği legal bir kuruluştur, bir gerçektir ve ilçenin en köklü meslek örgütleri arasında yer almaktadır. Bugüne kadar bu örgütü yok etmek için çaba sarf eden kişilerin toplum hayatından silinip gittiğini hatırlatmak isteriz.

Bu duygu ve düşüncelerle bölge halkımızın ve değerli meslektaşlarımızın mübarek Ramazan Bayramı’nı en samimi dileklerimizle kutluyoruz.Bu yazı 5883 defa okunmuştur.

YORUMLARYAZARIN DİĞER YAZILARI