Bugun...

reklam


Necati GÜNAY
BENİM GÜNDEMİMDE BUNLAR VAR
Tarih: 01-01-1970 02:00:00 Güncelleme: 01-01-1970 02:00:00


Haftalardır yaza yaza nihayet Yalı Caddesi’ndeki Atatürk posterlerini saygıdeğer Belediye yöneticilerine yenilettik. 

Hiç öyle teşekkür falan beklemesin kimse. Görevini yapması gerekenler yapmadı, biz uyardık. Neticede yapılması gereken yapıldı.
Şimdi sıra sahil bandının, hani o güzelim sahil bandının en işlek noktalarından biri olan Elif Otel civarındaki iğrenç kokuya geldi.
Merak ediyorum; o pislikten de pislik görüntüyü kimse göremiyor mu? O denize akan atık suyun yarattığı iğrenç kokuyu bu yetkililerin burunları hissetmiyor mu?
Hiç yakışıyor mu o görüntü, o koku Karadeniz Ereğli’ye? Hepimizin utancıdır bu görüntü. Bu kentin ayıbıdır. 

Biz Damar Gazetesi olarak kentin bir ayıbını örtme noktasında görevimizi yaptık. Gerekirse bu konunun da üzerine ısrarla gideceğiz. Kimse sakın ola ki geri adım beklemesin.
Gelelim diğer konuya...
Karadeniz Ereğli Belediyesi, 30 Ağus-tos Zafer Bayramı’nda bu yıl hiçbir etkinliğe imza atmadı. Bir bayrak bile dağıtmadı. Yasakları bahane etti, yürüyüş bile yapmadı. Her şeye eyvallah. Kutlama ilanı bile göndermedi. Birkaç billboard’u süsledi, o kadar.

Önemli değil. Zaten Başkan Uysal, bundan böyle ilanlara kısıtlama mı getireceğim, demiş ne demiş...? Ayrıntıları elbet öğreniriz. Basın kuruluşlarını yok kriterdi, yok ruhsattı yok işyeriydi diye aylarca baskı altında tutacaksın, sonra kafana göre ilanları kestim, diyeceksin.

Bize buından sonra her yol uyar. Gemileri yakmak kaldıysa yapmadığımız; so-run yok. Köprüleri atmışıız onu da yaparız. Ama basın kuruluşlarını görmezden gel-mek, onları dışlamak bir belediye başkanına yakışmaz. Bunu net bir dille ifade edeyim.

Başkan Uysal’ın bağlı bulunduğu teşkilatın men-suplarına da birkaç kelam edeyim...

Belediye Başkanınızla aranızdaki iliş-kinin gerçekten maşallahı var. Bu Başkan’ a ne ilçe başkanınız söz geçirebiliyor ne milletvekiliniz... Biz bunları bugünden belirtelim ki, halkın gözünün içine baka baka “Bizim aramız güzel, bütünlük içindeyiz” falan demeyin.

Bundan sonra yemezler.  
 
Çarşamba günü Belediye Meclisi’nin olağan toplantısı için Atatürk Kültür Merkezi’ne gittim. Dedim ki Başkan Uy-sal uzun bir gündem dışı konuşma yapar. Neticede iki aydır toplantı olmamış. Be-lediye meclis üyelerine hizmetler ve yatırımlar hakkında bilgi verir, dedim.

Nerde...?

Başkan Uysal sadece kampüs konu-sundaki girişimleri için partisinin önceki ve bugünkü milletvekillerine teşekkür etti, konuşmasını noktaladı.

Arkadaşlarla oturduk toplantıdan sonra, durum değerlendirmesi yaptık...

Hepimiz aynı kanaatteyiz...

Başkan hepimizi güzelce ayakta uyutuyor. Sessiz kalıp hiçbir şey anlatmadan bir ortam yoklaması çekiyor. Anlatıp da eleştiri alacağına susmayı tercih ediyor.

Göreceksiniz, yakında çok daha uzun konuşmalar yapacaktır. Dinleyen olursa...Bu yazı 9798 defa okunmuştur.

YORUMLARYAZARIN DİĞER YAZILARI