Bugun...

Koray YAZICI
ATEŞLE OYNAMAYIN....
Tarih: 14-05-2018 22:28:00 Güncelleme: 14-05-2018 22:28:00


O gitsin de sonrasına bakarız...

2018 seçimlerine muhalefet cephesi bu cümleyle giriyor..

Her şeyden bağımsız olarak baktığınızda Erdoğan gitsin. Gitsin ve biz sonrasına bakalım.

Ancak yalnız sorun bu değil.Erdoğan’ın gitmesini önemsizleştirenler ne yaptıklarının farkında değil diyenler, sorunun ne olduğunu anlamıyor.

Kim önemsizleştiriyor ki!

Ortada bir önemsizleştirme varsa, bu Erdoğan’ın gidişi ile ilgili değil. Erdoğan’dan kurtuluşun  strateji ve taktiklerinin  yıkıcı sonuçları, bu düzlemde ortaya çıkan ağır ilkesizlik tablosu, solun en temel insani değerlerinin samimiyet ve gerçekçiliğin soldan uzaklaştırıldığı bir politika düzlemi...

Önemsizleştirilen, hafife alınan, görmezden gelinen bunlar. Olur böyle  denilip geçiliyor.

Ve üstelik mesele ahlaki bir sorun olmaktanda hemen çıkıyor.

Orhan Aydın’ın Halk TV’de Ayşenur Arslan’ın konuğu olduğu programı  izledim.

Söylemek zorundayım. Ayşenur hanım ve aynı şekilde hareket edenler...

Ateşle oynuyorlar.

Orman yanıyor diyerek yaptıklarınızın 15 yıllık gerici karanlığın aydınlatılması için son çare olduğunu düşünüyorsunuz ama tersine 100 yıllık gericiliği cesaretlendiriyorsunuz.

Sivas katliamı belediye başkanının başında olduğu parti oy alsın, AKP’den oy çalsın, meclise girsin istiyorsunuz. Peki... İsterseniz gidip oy da verebilirsiniz. Sonuçta 5 yılda bir sandıkta yapılan bir tercihin dünyanın sonunu getireceğine inanmıyoruz, bunu da büyük bir felaket olarak görmeyiz.

Ama aklamak nerden çıktı!

İyi Parti MHP’yi didiklesin istiyorsunuz. Dediğim gibi, buyrun, bir oy da sizin katkınız olsun.

Ama Koray Aydın’ları, Meral Akşener’leri temizlik timsali olarak sunmak nerden çıktı!

Muharrem İnce çıkıp da Abdüllatif Şener’i  bay namuslu  olarak tanıttığında Muharrem bey çok müthiş bir taktik adamı diyorsunuz. İnanmadığı şeyleri söylemek, olur olmaz insanları olur olmaz iltifatlarla yüceltmek ahlakimidir?...

Bunlar ve bu tür değerler  solculuk  ve devrimcilikte yoktur. Daha doğrusu solculuk ve devrimcilik  bizde bunlar olmaz diyerek saygınlık kazanır.

Ateşle oynuyorsunuz. İnanmadığınız şeyleri söylüyor, olmadık günahlara kefil oluyorsunuz.

Bugün kefil olduğunuz, topluma bambaşka ambalajlar içinde sunduğunuz gerici ve faşistler bu fasıl kapandığında yeniden baltalarını bileyip bizim üzerimize gelecekler.

Türban özgürlüktür, genç kızlar türbanlarını takabilmek için ne güzel ve kahramanca direniyorlar diyenler başımıza sarılan 15 yıllık belanın güç aldığı haklılık zeminini inşa etmişlerdi. Sonrası malum.

Şimdide; Saadetli, İyi Partili gençler de ne güzeller, bak üniversite eylemlerinde’de varlar  sözleriyle yanlış yapıyorsunuz. Hele bu sözleri ODTÜ’lü gençlerin Devrim stadyumu görüntüleri  ile paketlediğinizde, ayıp da ediyorsunuz.

Yapmayın. Ateşle oynamayın.

* * *

Bu Düzen Değişmeli Platformu adıyla seçimlere giren bağımsız adaylar, herkesin  ateşle oynadığı ormanın gerçek yangın söndürücüleridir. Bana göre onlar Solu, bu tablonun dışına çıkarmak, işlenen bu büyük günahtan en azından manevi kimliği ile solu, solculuğu arındırmak gibi bir şeyi başaracaklar...

Ateşle oynamayın. Ve ateşle oynamayanlara saldırmayın. Onların sözünü ağızlarına tıkmayın.

Yarın yangını söndürecek cephane o sözlerden çıkacak, o sözlerle birikecek unutmayın...

Sevgilerimle...

 Bu yazı 7337 defa okunmuştur.

YORUMLARYAZARIN DİĞER YAZILARI