Bugun...

İbrahim ARSLAN
KDZ. EREĞLİ SEVGİMİZ
Tarih: 10-03-2015 21:14:00 Güncelleme: 10-03-2015 21:14:00


 Kdz. Ereğli genç ve dinamik olmalı her zaman. Ve güzel olmalı olabildiğinin en fazlasıyla. Kdz. Ereğli sevgi şehri olarak lanse edilmeli. Mesela bir caddesi, bir bulvarı, bir sokağı 'sevenler caddesi' ya da 'aşıklar bulvarı' olarak değiştirilmelidir.

 

Öncelik olarak gönül birliği ile Kdz. Ereğli'yi çok sevmeli. Kopmaz bir yürek bağı ile bağlanmalıyız. Ve bu nedenle algıyı iyi yapmalıyız. Bugün bunun tohumunu ekmeli gelecek için mücadele etmeliyiz. İşçisi, memuru, başkanı, vatandaşı, esnafı, çiftçisi Kdz. Ereğli için hizmete doymamalı. Tabiri caizse Kdz. Ereğli ile yatıp Kdz. Ereğli ile kalkmalıyız. Bilhassa şu günlerde de bunun idrakinde olan vekiller çıkarmalıyız içimizden!

 

Modern bir Kdz. Ereğli inşa etmeliyiz. Tabi modernlik deyince benim aklıma mesela yollar geliyor, kanalizasyon sistemi geliyor...

 

 Sizin aklınıza daha başka fikirler de gelebilir. Bilinçli bir Kdz. Ereğli halkı herşeyin en iyisini, en güzelini yapar ve en iyi hizmete layıktır. Şehrin ekonomik yapısı canlanmalı, yeni iş sahaları ve modern kamu binaları son sistem olmalıdır.

 

Unutmayın ki şehrin bugün yüreğine mührünü vuranlar yıllar boyu hiç unutulmayacaktır.

 Kdz. Ereğli bizim boynumuzun borcudur. Bu şehir Türkiye'nin kalbidir, kalbi olmalıdır.

 

Ve ben isterim ki Kdz. Ereğli öncelikle edebiyatçısına, sanatçısına sahip çıksın! Onların yüreklerinden tutsun. Onları onure etsin. Onları maddi yokuşlarda bocalatmasın. Bu sayede bizler üzerimize düşeni yapar, topluma Kdz. Ereğli sevgisini, aşkını şırıngalar. Mesut ve güleç yüzlü insanlardan müteşekkil bir şehir yapılanmasının öncü neferleri olabiliriz.

 Kdz. Ereğli en başta dediğim gibi sevgi şehridir. Sloganı bu olmalı ve öncelikle kalplerimiz sevgiyle atmalıdır.Bu yazı 4924 defa okunmuştur.

YORUMLARYAZARIN DİĞER YAZILARI