Bugun...

Halime Çetin Subaşı
ADİL ZABITA...
Tarih: 27-01-2017 17:32:00 Güncelleme: 18-06-2018 12:56:00


ADİL BAŞKANDAN TAKTİK ÜZERİNE TAKTİK...

 

ADİL ZABITA...

Ereğli Belediyesi zabıta müdürü Alptekin Dursun başarıdan başarıya koşuyor.

Öyle ki, AK Parti iktidarı kendisine öyle bir yaradı ki çalışmaları ile meydanlarda sürekli boy gösteriyor.

Düne kadar Belediyede çalışıp çalışmadığının bile farkında değilken bu kadar ses getirebilmesini iktidarın gücüne borçlu sanırım. Her şey bir yana her dönem bir siyasi liderinin yanında olmayı nasıl başarıyor onu da anlamış değilim.

Zabıta Müdürümüz şimdi de gelen bütün şikayetleri değerlendirdiği için yine meydanlarda, acaba kendi işyerinin durumu hakkında bilgi sahibi olabilir miyiz?

Bu kadar adil bu kadar düzenli çalışan müdürümüz kendi işyerinin ruhsatını, prensliğini yaptığı Posbıyık zamanında neden alamadı.?

Hadi onuda geçelim, neden Murat Başkan zamanında alamadı da, vekalet eden başkan'dan aldı.

Tabiki de her şeyi dört dörtlüktür mutlaka.

Böyle bir şikayet söz konusu bile olamaz dimi? Hoş zaten BİMER-CİMER, esnaf olsun herhangi bir vatandaşın ruhsat şikayeti önce belediyeye sorulur.

Belediyeye yapılan şikayetlerin, özellikle ruhsat konusunda bizzat yaşamış görmüş bir insan olarak neyi neye göre değerlendiklerini tahmin edebiliyorum.

Üzüldüğüm nokta adil olmayan insanların adilmiş gibi sokaklarda boy göstermesi...

Not;

Kışla Sanayi sitesin'de bulunan dükkanların ruhsat durumları ne alemde.

Sırf şikayet yok diye, kaldı ki şikayetlere kılıf uyduran bir belediye yönetimi karşısında vatandaş, BERLİN duvarına ağlaya dursun.

 

ADİL BAŞKANDAN TAKTİK ÜZERİNE TAKTİK...

Sayın Uysal, AK Parti Genel merkezinin uyarısıyla basına duymak zorunda olduğu ilgi ile başına öle dertler açtı ki kara kara düşünüyor. Nisan ayında gerçekleşmesi planlanan referandum dolayısıyla basınla arası düzelmesi için uyarılar alan Uysal önce Anadolu otelde bir şirinlik göstermiş bakın benim basınla aram iyi bir sorunum yok dercesine kamuoyuna kendini ıspatlamış olmuştu. Şimdilerde ise bu yakınlığın abone ücretine yansıyacağının farkına varınca gerek ekipce gerekçe dışardan aldığı destekle karar üzerine karar vermek zorunda kaldı.

Uysal'ın yeni taktiği abone ücretlerinde adil davranmak. Bu sefer adil davranışın üzerine yasallık ekledi. Yani şu ana kadar abone ücreti verdiği basın yayın organlarının yasal olup olmadığıyla ilgilenmeyen Uysal, bazı basın organlarının abone ücretlerini kesebilmek için, bütün gazetecilerin yasallığı sorgulama derdine düştü. Şimdi Uysal ve Basın danışmanlarının aldığı karara göre, artık yasal değilseniz abone ücreti alamayacaksınız…

Nasıl mı?

Bu kadar emin konuşuyorum.

Ben bu yazıyı yazdığım saatlerde belediye Home Ofis tarzı çalışan gazetecilere Zabıta Müdürlüğünden bir tebligat gönderdi.

Tebligatın içeriği

'ruhsat'!..

Anlayacağınız belediye ruhsatı olmayan gazete ofislerine ruhsat zorunluluğu getirdi.

Bunun anlamı aslında şu:

“Ofisin yoksa, abonede yok!..” İşte bu elemenin ilk ayak sesleri!.

Ta buradan duyuluyor, yoksa siz hala duymadınız mı?Bu yazı 18 defa okunmuştur.

YORUMLARYAZARIN DİĞER YAZILARI