Bugun...

Ercan YÜKSEL
SONBAHARDAYIZ..
Tarih: 08-10-2018 16:18:00 Güncelleme: 08-10-2018 16:18:00


 

Hava oldukça açık bir gün.

 

Gökyüzünde bulut yok. Ama acı kuru soguk yerden aldığı yaprakları savururken, ilikeride üşütüyor. Artık sıcak günlerin sonu, kış geliyor demektir.

 

 İşsizlik Sigortası Fonu Ağustos sonu itibarıyla yaklaşık 124.3 milyar TL büyüklüğünde. Fonun maddi ve mali varlığının; yüzde 89.05'i tahvil yüzde 10.95'i ise mevduattan oluşuyor. Bu işsizlik sigortasının 11 milyarı üç kamu bankasına aktarılmıştır. Sayıştay, Külliye'nin 2017 yılı giderlerine ilişkin denetim raporunu yayımladı. Rapora göre "Beştepe'nin 2017 yılı için yaptığı 658 milyon 240 bin 289 TL ile ayda yaklaşık 54 milyon, günde ise yaklaşık 1.8 milyon TL harcadığı ortaya çıktı. Her ay doğal gaz ve elektiriğe zam yapılmakta.

Böylece orentı ufak gösterilmekte. İnsanlar zamın zammına mahkum edilmekteyken enflasyon sn Albayrağa bağlanan TUİK verilerine göre 12 ayda yüzde25 çıkmıştır. Üretici endeksi bunuda 2ye katlamıştır.

Mecliste harıl gürül MHP nin Çakıcı af yasası görüşülürken, rahip Branson duruşması yaklaşıyor. Devlet Bahçeli ile Meral hanım arasında sürtüşme Sn. Akşenerin evinin ülkücüler tarafından basılmasına kadar büyüdü. "Türk Telekom'un satışındaki yolsuzluk için verilen araştırma önergesi" AKP VE MHP oyları ile reddedildi. 500 milyon dolarlık uçaktan bahsetmek yasaklandı. Kamuoyunda algıya görePutin bile, bir kişiye bu kadar çok devlet ihaleleri ve rant sağlayamaz. Böyle bir şey için büyük ortaklık gerektirir.

 

İzmir Mavişehir’deki yeşil alanı 4.5 milyon liraya alan Cengiz İnşaat, 366 konutluk projesinde sona geldi. Sadece 2 dairenin satış fiyatı arsa maliyetini karşılayacak... İzmir'in en gözde yerlerinden Karşıyaka'daki Mavişehir'deki 23 bin 113 metrekarelik arsa, Ticaret parseline dönüştürüldü. 1+1 daireler bile 1 milyon liradan satılacak…

3. Hava limanından Milyar dolarlık pis yolsuzluk kokuları gelirken, işçi ölümleri devam etti. AKP bir yandan ABD'nin ekonomik ve askeri operasyonlarının hedefinde olduğumuzu söylüyor, bir yandan da CIA ile doğrudan ilişkili olan sahibi yahudi asıllı bir şirkete (McKinsey) Türkiye ekonomisinin denetimini veriyor.

 Yandaş basına görede 24 Haziran seçimlerinden önce ABD sözde Menbiçi bize veriyordu. Erdoğan partili birçok kişinin tepkisini alınca seslere kulak verip McKinsey konusunda geri adım attı. Erdoğan daha sonra Cumartesi annelerini ve 3.havalimanı işçilerini terörist ilan ederken, üsküdar belediyesi kentsel dönüşüm adıyla cami yıkımı ile uğraşıyordu. İçişleri bakanı İhalar ile teröristin kol saatini bile görebiliriz derken Hain terör örgütü yola döşediği tuzakla 7 canımızı daha aldı. İçimiz kan ağlıyor. Cumhurbaşkanı Erdoğan 7 Mehmedimiz bizim şehit oldu. Duracak mıyız, durmayacağız. Onlar bizden 7 şehit alacak, biz onlardan 700 tane teröristi öldüreceğiz, üzerine üzerine gideceğiz. Kesinlikle durmak yok. Terörün bedelini onlara ödeteceğiz ve bunda kararlıyız. Dedi bir şehidimiz daha öldü. Bu PKK terör örgütünün ve birlikte hareket ettiğini düşündüğümüz HDP nin hiç mi kafası çalışmaz.. Her seçim yaklaştıkça terör olayları artmakta..

 

Yoksa, yoksa olamaz ya kötü düşünmiyeyim diyorum ama yinede aklımda sessiz bir soru oluşuyor. Bana göre Maalesef ne yaptığını bilmeyen bir iktidarla karşı karşıyayız. Atatürk ismi ve resimleri her noktadan kaldırılıyor. İçimi acıtan güzel Türkiyem, güzel Ülkem sonbahardan kışa giriyor gibi bir his var. Bu soğuk rüzgarların gelen kötü kışın habercisi olduğudur. Maliye ve Hazine bakanımız eski Enerji bakanı Albayrak “Alternatif enerji kaynağı namazdır. Allah namaz kılanı ısıtır.”demiş. ?...

 

Başka söze gerek var mı? Daha...Neredeyiz.

 

‘07-10-2018’

 Bu yazı 1406 defa okunmuştur.

YORUMLARYAZARIN DİĞER YAZILARI