Bugun...

Ercan YÜKSEL
HER ŞEY BİR BAŞKA ARTIK..
Tarih: 28-06-2019 15:25:00 Güncelleme: 28-06-2019 15:25:00


 

Adalet hak hukuk yürüyüşü ile başlayan CHP’nin değişen politikaları, önce seçmenini demokratik sağlam bütünselleştirdi.

 

Kararlı kopmayan sert bir yüzde 25-26 bandı eldeki yapıyı adeta granitleştirdi. Bu sayın Muharem İnce ile yüzde otuz bandını aştı. Aslında ilk işaretti ve ilkde testti.

 

Halk artık AKP’den bıkmış korku imparatorluğuna karşı kımıldıyordu. Alttan gelen sosyal medya kullanıcısı genç işsiz nesil artık AKP’nin karın doyurmayan savaş ve ötekileştirici çığırtkanlığına karşı Suriyelileri yasalarlada rahatlaştırmasına içten içe isyan ediyordu. Cılız kalan ve Suriye’de savaş anına denk gelen Sayın Muharrem İnce alevinden daha güçlü bir kıvılcım gerekliydi.

Artık şu gerçekti örgütte dirsek çürütmeyenlerle bu iş olmaz olduğu sn. Muharrem İnce’de test edilmişti. Bununla CHP belediye seçimlerinde yeni bir modele geçti. Büyükşehirlerde başarılı ilçe başkanlarıyla yola devam etme kararı aldı. İstanbul ise karar için en zor olanıydı.

 Sn. Kılıçtaroğlu herşeyi göze alarak Beylikdüzü’nün başarılı belediye başkanını sn Ekrem İmamoğlu’nda karar kıldı. Spor ve medya geçmişi olan bu genç işadamı, beş yıl bBeylikdüzü’nde İlçe Başkanlığı yapmış Trabzon bir karadenizli oluşuda artılarındandı. 31 Mart seçimlerinde hiç kimsenin umut etmediği kamuoyu yoklamalarında yüzde 8 – 9 oranlarda geri gösterilirken başarı ile yürüttüğü kampanyası sayesinde ses getirdi ve herkesi şaşırtarak 14780 oy ile kazandı.

 

AKP’nin itirazları gölgesinde,18 gün iktidarda kaldı. iktidarın itirazları nedeniyle 23 haziranda tekrar seçime gittik. Bu kez 806 bin oy yani yüzde 9 oy fazlasıyla tarihi bir rekorla kazandık. Yorulduk seçim üzerine seçim derken. Lakin hala istiklal mücadelesi veren atalarımızın bizler için verdiği mücadeleye istinaden bu yapılanlar hiç bir şey sayılmaz.

 

 Ama çok anlamlı çok önemli. Çünkü yeni bir nesil var artık. Şimdi bundan sonrası bir başka olmalı. Her şey çok güzel olacak Ekrem abi diyen 15 yaşındaki Berkay Gezginler’in dünyası çok değişik olmalı ve bu uğraş çok planlanmalı. Kültürel bir temele oturtularak yeniden inşa edilmelidir. Kolay olmayacaktır bu dediklerimiz. Nitekim Ankara’da Büyükşehir Belediyesi şirket atamalarında yaşananlar ortadadır. CHP, İYİ Parti ve HDP arasında sıkışan Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş'ın yaptığı atamalar yapboz oyununa döndü.

 

Ankara Büyükşehir Belediyesinde bürokrasiye yapılan görevlendirmeler, üç ortak arasındaki koltuk kapma yarışı nedeniyle uzun soluklu olmuyor. İnşallah böyle sürmez. Bu durum tam iktidarın ellerini oğuşturmasına ve pis pis bıyıkaltı gülmesine neden olur sadece. Daha iktidarın elindeki yetkiler ile çalıçmaları ne kadar etkileyeceğine gelmeden kendimize verdiğimiz zararlardan bahsediyoruz.

25 yıl sonra yakalanan bu uğraşlı hak miletimize yansıtılan CeHaPe zihniyeti söylemine dönmez inşallah. Seçilenlerimiz toplumun umudu olup gelecege başımızı kaldırıp güvenle bakmamıza dönüştürürlerse bir çift mavi göz eşliğinde, işte o zaman ülkem için her şey çok ama çok güzel olur.

 

Bunu herkes bilmeli, buna herkes uymalıdır. Yoksa dönülmez akşamın ufkundayız şarkısı ile baş başa kalırız. CHP’nin kreş projesi ve eğitime vereceği katkılar ile sanırım İstanbul’u Ankara’yı ve kazanılan bu şehirleri iyi bir kentleşmeye götüreceğimize ben inanıyorum. Bunun içinde güvenerek Her şey çok güzel olacak diyorum.

 Bu yazı 1282 defa okunmuştur.

YORUMLARYAZARIN DİĞER YAZILARI