Bugun...

Ercan YÜKSEL
FETÖ KAVURMACI AKP..
Tarih: 29-05-2017 14:30:00 Güncelleme: 29-05-2017 14:30:00


 

15 temmuz darbesi aradan 10 ay geçmesine rağmen olağan üstü hal ve tek adamlık yetkilerinde açıklığa kavuşturulamıyor ve gerekli tutuklamalar yapılamıyor buna bağlı olarak sağlıklı hukuk yürütülemiyor ise beraber yürünen yollar akla geli geliveriyor.

 

 O vakit ölenlere yaralananlara bu işten emir komuta zincirinde canı yanan garibanların kandırılması ve karşı darbe şüphelerini akla getirmiyor değil.

 

Öğretmen polis baklavacı manav kasap sendikacı işçi imam emekli su tesisatçısı pidecisi köftecisi askerin her rütbesinden hatta Cumhurbaşkanı korumalarından 3 albay Fetöcü, generaller Hakimler savcılar avukatlar Fetöcü, işadamları otelciler madenciler mobilyacılar Fetöcü olduğunu öğrendik gözaltına alınırken. Emekli askeri savcı Ahmet Zeki Üçok’un 15 Temmuz’dan aylar önce TV programlarına çıkıp “Fetullahçı” diye çoğunun ismini açıkladığı, 2013-2015 yılları arasında muhtelif devlet birimlerine 24 ayrı dilekçeyle haklarında suç duyurusunda bulunduğu general neredeyse tümü 15 Temmuz darbe girişiminde yer almıştır.

 

Darbe hazırlığını 15 Temmuz 2016 tarihinde bizzat MİT’in Yenimahallede’deki merkezine giderek ihbar eden Binbaşı O.K.’nın yaklaşık bir ay sonra 11 Ağustos tarihinde Ankara’da Cumhuriyet Savcılığı’na bu hadiseyle ilgili ifade verdiğinin ortaya çıkmış olması. Adı O.K. olarak geçen ve ortaokuldan itibaren Gülen cemaati ile irtibatlı olduğunu itiraf eden binbaşının savcılık ifadesinin bugüne dek 15 Temmuz girişimi hakkında hazırlanmış hiçbir iddianamede kullanılmamış olması, düşündürücüdür.

 

İhbarcı binbaşı, 15 Temmuz’dan sonra OHAL çerçevesinde çıkartılan ilk kanun hükmünde kararnamelerden biriyle Türk Silahlı Kuvvetleri’nden atılmış, ancak bir süre sonra göreve iade edilmiş ve onun ardından MİT’te göreve başlatılmıştı. Fetö’nün en kilit adamı Adil Öksüzün önce tutuklanıp sanki soyadından kaynaklanan masumiyet düşüncesi etkileşimi veya sihirli bir el yardımı ile bırakılması oldukça manidardır. İstanbul belediye başkanı Kadir Topbaşın damadı Ömer Faruk Kavurmacı Uyuyamadığı için şartlı salıverilince akla ister istemez Allah Rahmet eylesin Türkan Saylan Kuddisi Okkır gibi ölümcül hastalıklardan cezaevinde suçsuz yere vefat eden ve hala bu hastalıklardan cezaevinde yatmakta olan kişiler aklımıza gelmektedir. Mantar gibi bir sürü cemaat var ortada, hepsi cennet vadediyor, her biri manevi kaynaklardan besleniyor güya ama hiç birinin dediği ötekini tutmuyor neredeyse..

 

Birçok terör örgütlerinin bu cemaatlerden beslendiği herkesce biliniyor.. Peki bu alanda hükümetin yaptığı bir şey varmı?...

 

Belediye otobüslerinde Asya Bank’ın Saidi Nursi reklamları durur iken düzelmesi çok zor olduğunu anlıyoruz. O zaman soruyoruz Adalet bunun neresinde. 15 temmuz olalı 10 ayı geçti tek başına bir iktidar Olaganüstü Hal yetkileri ile Fetö terör örgütüne ait üst düzey bir kişi yakalayamamış ve bunun siyasi ayağı yok diyorsa inanmalı mıyız şüphelenmeli miyiz... Sadece tek renk gören arkadaşlar illaki inanacaklardır göremeyeceklerdir...

 

Ama biz hep şaibeli ve şüpheyle inanmayarak bakacağız.Bu yazı 3604 defa okunmuştur.

YORUMLARYAZARIN DİĞER YAZILARI