Bugun...

Ercan YÜKSEL
CHP MAN ADASINDA AKP AFRİNDE...
Tarih: 05-02-2018 15:58:00 Güncelleme: 05-02-2018 15:58:00


36. Olağan Kurultayı CHP beklentisi umutlarının sona ermesiyle neticeye varmıştır.

CHP kaybedenlerle kazanma umuduna sürüklenmiştir.

En az CHP kadar ne yapacağını bilemeyen gezer oy dediğimiz istemeye istemeye sadece istikrar umudu için iktidara oy veren ciddi bir kesiminde umutlarını kırmıştır.

 Aynı zamanda partisine küskün HDP li, MHP li, BBP li bıkmış sandığa gitmeyen bir çok seçmenin umudu ana muhalefet partisi 36. Olagan kurultayına bağlamıştı umudunu ve seyrediyordu.

Medyada AKP Bitlis il kongresine kilitlensede günün olayı CHP idi.

Demokrasi görüntüleri örnekleri ile başlayan Kurultay Sayın Büyükerşenin Divan Başkanı olmasıyla güzelliğine güzellik kattı. İki adayın konuşmaları ile zirve yapmıştı. Bu arada tv altyazısı 1081 kurultay delege imza sayısı ile sayın Kılıçdaroğlu’nun 166 kurultay delege sayısı ile Muharrem İnce’nin CHP adayı oldukları bilgisini veriyordu. Bir anda basına mükerrer oylar haberi sızdırıldı.

Ortalık yıkıldı.Divan dinlenmeye çekildi. Olmadık açıklamalar ardı ardına geldi. Kılıçdaroğlu mükererleri benden silin diye lütufta bulundu. Böyle birşey kabul edilebilir mi? Hele Chp de...

Nasıl oldu ise saat 21.00’de oylama yapılacağı duyuruldu. Aynen oylama 21.00’de yapıldı. Oy verme işlemi tam iki saat sürdü. Sandıklar açıldı. CHP Genel Başkanı seçildi. Kemal Kılıçdaroğlu 790 oy, Muharrem İnce ise 447 oy aldı. 343 oy fazlasıyla yani bir taraftan bir tarafa 172 oy ile Kılıçdaroğlu tekrar genel başkan. Sormazlar mı 1081 imzana ne oldu diye? Ne oldu CHP’ye? Kılıçdaroğlu kazandı CHP kaybetti. Ne mi kaybetti, beklentileri, özlemi kaybetti. Sözünün eriliğini kaybetti.

Yalancılıkla suçlanamayacak kadar yalana battı,kaybetti. CHP Domuz eti yiyenlere ve kaybenlere kalmıştır. Bizim kahvemiz meşhurdur argosuyla gırgırıyla kendince söylemleriyle. Bizim kahvede 36 sayı ile yakalanan oyunu hep kaybetmiştir.

Söylemimiz otuz altı diyen gider. Aha şuraya yazıyorum bu Kılıçdaroğlu’nun son kurultayıdır. Kuvaiye Milliye kırması Öso ile AKP Genel Başkanı Afrine girerse çıkamaz. Kılıçdaroğlu şehitten bahsederken güler yüz olmayacağını, kendini yakan birisinden bahsederken adres gösterilmediğini bu saatten sonra öğrenemediğine göre CHP Man’da kalmıştır.

Bana göre şahsi fikrim Man’dan çıkamaz. Kendi partisine demokrasi getiremeyen ülkeye demokrasi satıp inandıramaz. Partinde yüzde 10 barajı var iken bu delegasyon yapısı ile seçilmiş başkan ve belediye başkanların kurultay delegesi olamaz iken.

Ankaradan oturduğun yerden yapılan delege ve yönetimle CHP ve Atatürkten bahsetmek mümkün değil inandırıcı değil. Aile kökleri Kuvaiye Milliyeye dayanan birisi olarak acilen tüzük değişmeli seçilmişler üzerinde baskı kalkmalı ve seçilen belediye başkanları ve ilçe başkanları kurultay delegesi olmalı.

HALK olamayan halktan korkan halktan bahsedemez.

Bütün bunlara rağmen CHP de 447 oy süper oydur.

Halk işaretini anlayana vermiştir...

04-02-2018

 Ercan YÜKSELBu yazı 1445 defa okunmuştur.

YORUMLARYAZARIN DİĞER YAZILARI