Bugun...

Ercan YÜKSEL
ADALETE KARŞI ADALET YÜRÜYÜŞÜ..
Tarih: 28-06-2017 15:28:00 Güncelleme: 28-06-2017 15:28:00


 

2002 yılında üç Y sloganı ile kuruldu ADALET Kalkınma Partisi.

 

Yoksulluk Yolsuzluk Yasaklar sloganı ile o günden beri tek başına iktidar olan AKP sizce bu konularda başarılı olabildi mi?

 

İstanbul belediye başkanlığından sonra siyasi yasaklı olduğu halde Sn Deniz Bey’in demokrasi anlayışından dolayı iktidarın başına geçmiştir. O günden sonra Seçilmişliği her zaman önemle vurgulayan AKP in ileri demokrasisi seçilenleri hapse atan yada atmakla tehdit eden iktidara dönüştü. Tarihte toplulukları arasında adaleti önemseyen uygarlıklar kalıcı uzun ömürlü olmuştur. Benim anladığıma göre ülkenin tamamına Cumhurbaşkanlık yapamam diyen cumhurbaşkanı ‘’Partili Reislik Sistemi’’ ni getirerek toplumda AKP li olmayanları ötekileştirmiştir. Bu sistemle ülkede üvey evlatlık yaratılmıştır. Yandaşlık yalamalık hortlatılmıştır.

 

ADALET Kalkınma Partisinin yola çıktığı 3 Y parolasından 3 R uygulamasına gelindiği görüşüne katılıyorum. Rüşvet, riya,rant Riyakarlık 15 yılı geçen iktitar ve dünyada hiç bir başkana Firavuna verilmemiş yetkilerle donanan iktidar en ufak bir şeyde mağdur edebiyatı yapıp mazlumu oynayabilmektedir.

Rüşvet AKP döneminde çıkan hiç bir ihale yok ki arkasından fısıltı dolaşmasın. Bakan çocukları akbaba olmuş o ihale bu ihale paslaşıyorlar. Hemen hemen hiç bir ihalenin rüşvetsiz yapılamadığını duyuyoruz. Rant kamu arazileri eşe dosta yandaşa parsel parsel peşkeş çekilmekte...

“Ey iman edenler, Allah için hakkı ayakta tutanlar ve adaletle şahitlik yapanlar olunuz. Bir kavme olan kininiz, sizi adaletsizliğe sevketmesin. Adaletli olun, çünkü o, takvaya daha yakındır. Allah'tan korkun. Şüphesiz Allah, yaptıklarınızdan haberdardır.” Bu gün ülkeyi yöneten İmamhatip okullarının arka bahçesinden yetişenlerin bunun gibi bir çok ayetin arapçasını bilip malesef türkçesini bilmediklerinden, Kuranın öcü gösterilip, üst rafta duran ulaşılmaz, anlaşılması için sanki herkese bir imam lazımışa getirrilmesi dini handipdır.

 

Böylece hurafelerin çöplüğünden hadis dininin Adaletsizliği teslim aldı toplumu. Malesef dinimiz hadislerle anlatıldığından Kuran’dan uzaklaşıldı. Bu da, tarikatların Ali Kalkancıların işine yaradı. İnsanlar peygamber tanrı sanılmaya başlanır oldu. Her gücün üzerinde bir güç ile donatılmış Reis yönetimi, bu gücünü Muhalefet kanadını susturmak için baskı kurarak adalet mercilerini kullanmaktadır. Ülkenin yarısının çocuklarının gelecekleri çalınmakta binlerce şehide çare bulunamazken muhalif gazeteciler zindanlara atılıyor. Nedendir iktidar bir türlü beraber yürüdükleri ve ‘’ne istedilerse verdik’’ dedikleri darbeci FETÖ terör örgütünün siyasi kanadını olmadığına halkı inandırmaya çalışmaktadır. Bir gün bu imam hatiplerin ön bahçesinden mezun olanlar dur demek için çıkacaktır. Kuran’ı okuyup açıklayabilen hadislere teslim olmayan. Kuran’ın Adaletinin manasına varan bu mezunlar olmazsa ve onlar bu gidişata dur demezse eğer..

 

Gerçekde yaşamın manasını, paylaşmayı, adaleti, sevgiyi anlatan Kuran’ın anlaşılması kolaylaştırılamazsa ayetlerde,bir gün islamiyetin sadece adı kalacak ülkemde. Sadece ölüm ve sonrası yaşama odaklayan günü manasızlaştıran hadisler yaşam kalitesini insanlık seviyesini dolayısıyla adaleti yok etti. Hak sorgulayamayan Ezik bir şükür anlayışına ve düşünce bataklığına çocuklarımızı gömüp köleleştiriyoruz. İş isteyemeyen yada askeri ücrete şükredenler yaratıyoruz. Bu bizim çocuklar İlla şehit mi olmalı. 15 Temmuz diyenler o siyasi ayağı bu yetkilerle bulamıyorsa bu imamlar düşünmeli... Ya da onlar için şehit dememeli... Adalet için adaleti hatırlatmak için yürümek gerekiyorsa yürünmeli... Hiç kimse bunun için hedef gösterilmemeli. Hedef gösteren Reis ise vay o ülke demokrasisi... Hele onca yolu ilerleyen yaşına rağmen yürüyen Ana muhalefet partisi başkanı ise bir durup düşünmeli...

 

Ey, Yunanistan askerleri adalara bayrak çekerken ses çıkarmayan zihniyet ADALET için yürüyen CHP siyasilerine, bir gün hukuk sizi bulur tehdidiniz bizi hedeflemeniz mi? İLERİ DEMOKRASİ niz bumu Hadi oradan... Siz ne bilirsiniz demokrasiyi...

 

Şimdi FETÖ cü de dersiniz bize.

 

Ne diylim bakar kör gözler Allah akıl ihsan etsin.Bu yazı 938 defa okunmuştur.

YORUMLARYAZARIN DİĞER YAZILARI