Bugun...

ENİS KIRAN
YENİ ACILAR YAŞANMASIN...
Tarih: 05-12-2016 11:24:00 Güncelleme: 05-12-2016 11:24:00


Adana  Aladağ Kız Öğrenci Yurdu'nda yaşan büyük acımızın yeni olmasına karşın, enerji tasarrufu nedeniyle sabahın erken saatlerinde okula giden kız ve erkek  öğrencilerimizi gördüğümüzde zihnimizde ister istemez bir yumak dolusu soru işaretleri oluşuyor.

 

Henüz havanın ağarmamış olması, servislerin gelmesini beklemek, hatta yürüyerek  okul yolunu kateden öğrencilerimizi o saatlerde, ıssız yollarda birçok tehlikenin beklediği söylemek geleceği görmek değil, olası olumsuz sonuçların önlemini almaktır.

 

Sokakları mesken edinmiş her türlü zararı verecek, başta uyuşturucu bağımlıları olmak üzere, hırsızlar, kapkaççılar dikkatsizce araç kullanan sürücüler, bunlara bir de  kış mevsiminin  ağırlaşan şartlarını ilave ettiğimizde olabilecek tehlikenin boyutunu tahmin etmek hiç de zor olmamaktadır.

 

İstenmeyen  sonuçlar alındıktan sonra suçluları tespit edip yakalamak, gerekli cezaları vermek ya da ders çıkarmak, kaybedilen o genç fidanlarımızı geri getirmemekte, aileleri perişan ederek, acılarımıza yeni acılar katmaktadır.

 

Bu önemli hususu yetkililere bildirmenin, bir vatandaşlık görevi bilinciyle gerekli olan tedbirlerin alınmasını istemekteyiz.Bu yazı 2307 defa okunmuştur.

YORUMLARYAZARIN DİĞER YAZILARI