Bugun...
Pastırma Sıcakları Geliyor
Tarih: 01-01-1970 02:00:00 Güncelleme: 27-03-2015 17:07:00 + -


Bu sene etkili olacak Pastırma Yazı’nın uzun süreceği ve bu dönem içerisinde yurt genelinde yağış olmayacağı açıklandı.

Pastırma Sıcakları Geliyor

Son bir haftayı soğuk ve yağışlı geçiren Türkiye genelinin “Pastırma Yazı” olarak bilinen uzun vadeli sıcakların etkisine gireceği tahmin ediliyor.

 

Meteoroloji Genel Müdürlüğü’nün haftalık ve aylık tahminleri bazında, 4 Kasım Salı gününden itibaren etkili olması beklenen ılık ve yağışsız dönemin, Kasım ayının büyük bölümünü kapsayacağı, Kasım ayı ortalamalarına göre;  birçok bölgede yağışların normallerin altında, sıcaklıklarında ortalamaların üzerinde olacağı kaydedildi. 

 

Önümüzdeki günlerde kademeli olarak artacak sıcaklıkların, Marmara ve Karadeniz Bölgeleri’nde gündüz 18-20 derecelere ulaşması, Ege ve Akdeniz kıyılarında ise 20 dereceyi aşması bekleniyor. İç kesimlerin bazı yerlerinde sıcaklıklar öğlen saatlerinde 15 derece dolaylarında olması bekleniyor.

 

Ancak akşam-gece ve sabah saatlerinde kıyılarda serin, iç kesimlerde de soğuk hava ve yer yer don hadiselerinin olacağı uyarısında bulunuldu. Özellikle Doğu Anadolu Bölgesi’nin kuzey ve doğu kesimlerinde gece ve sabah saatlerinde buzlanma olacağına belirtildi.
Etiketler :

YORUMLARHenüz Yorum Eklenmemiştir.Bu Haber'e ilk yorum yapan siz olun.


İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER BÖLGE HABERLERİ