Bugun...
Ömer BAŞOĞLU'nu kaybettik
Tarih: 06-03-2015 11:29:00 Güncelleme: 27-03-2015 20:14:00 + -


Cumhuriyet Halk Partisi Gökçebey eski İlçe Başkanı Ömer Başoğlu bu sabah yaşamını yitirdi.

Ömer BAŞOĞLU'nu kaybettik

Gökçebey'de muhasebecilik yapan 54 yaşındaki Ömer Başoğlu’nun, bir süredir gördüğü tedavinin maalesef sonuçsuz kaldığını ve Cumhuriyet Halk Partisi Gökçebey eski İlçe Başkanı Ömer Başoğlu’nun bu sabah yaşamını yitirdiği haberini üzüntüyle almış bulunmaktayız.

 

Damar Gazetesi Ailesi olarak Merhum Ömer Başoğlu’na Allahtan rahmet ailesine, yakınlarına, dostlarına, sevenlerine baş sağlığı dileklerimizi iletiriz

 

Ömer Başoğlu bugün öğle vakti Gökçebey Merkez Camii'nde kılınacak namazın ardından toprağa verilecektir.

 

TC Ömer Başoğlu

4 Mart2015 saat: 21:51 de face kişisel sayfasında ki bu paylaşımıyla çok şey anlatmış.

 BAŞLANGIÇ BÖLÜMÜ:. BARIŞ ÇOBAN ATEŞİ ANADOLUDA YANMALI.

Bugün, 1948 yılında hazırlanıp 10 Aralık 1984 yılında yeni düzenlenemeleriyle kabul edilen BİRLEŞMİŞ MİLLETLER İNSAN HAKLARI EVRENSEL BİLDİRGESİ yani İNSAN HAKLARI GÜNÜ'dür. Birleşmiş Milletlere bütün üye ülkelerin ortak çağrısıyla giren tek ülke ATATÜRK'ÜN TÜRKİYE CUMHURİYETİ olduğunu hatırlatarak.. Onlarca YURTSEVERİN katkısı, yüzlercesinin onayıyla ORTAK AKIL ile oluşturduğumuz ÇAĞRIMIZA. Bütün duyularınızla değerlendirme ve katkılarınızı bekleriz..

 

YURTSEVERLERE ÇAĞRIMIZ

Onurlu insan ve sorumlu yurttaş bilmelidir ki; özgür birey, örgütlü toplum düzeni barışı sağlar, refahı artırır. En geniş aidiyet çemberimiz; İnsanlık ve evrensel medeniyeti, ortak hak ve sorumluluğumuzdur

Sömürü düzeni yani emperyalizm; globalleşme, küreselleşme ve son olarak da Yeni Dünya Düzeni safsataları arasında, egemen güçlerin dayatmasın da insanı ve devleti yok sayan bir yola girmiştir.

İkinci en önemli ve en geniş aidiyet çemberimiz “Yurttaşlık”tır.

 

Emperyalizm, insan ve doğaya mutlak hâkimiyet güdüsünden başka bir şey değildir. Bunu da, toplum mühendisliğiyle, iktidarları yıkmakta- iktidarlar kurmak şeklinde yapmaktadır. Genetik mühendisliğiyle de insana biçim ve ömür kurgusunu dayatmaktadır. Emperyalizmin önüne “YENİ” koyduğu “DÜNYA DÜZENİ” işte budur!...

Ulus devleti hedef alan emperyalizm, toplum ve ulusların birleştirici unsurları olan; Tarih, Kültür, Irk, Dil, Din, Mezhep, Coğrafya ve Düşüncesini ayrıştırıcı bir unsur olarak kaşıyanları ve bunlar üzerine siyaset yapanları, insanlık, yurttaşlık ve CHP siyasetinden defetmek zorunda olmalıyız.

 

Ne yazık ki, dünün “sıfır soruncuları”nın bugün “Emperyalistlerin Avrasya Kaşağısı gibi kullanıldıkları ortadadır.

Cumhuriyetin bölge merkezli, barış ve güvenlik siyaseti bilinçli olarak terkedilmiştir. Bölgemiz emperyalizmin ateş hattında ve kan gölü haline getirilmiştir. Emperyalizmin özgürlük, medeniyet ve demokrasi getirdiği hiçbir ülke yoktur. Afganistan, Irak, Libya, Mısır örneklerinde olduğu gibi.

Bizler, biliyor ve inanıyoruz ki insanlık onuru ve yurttaşlık bilinci, sömürü düzenini ve emperyalist işbirlikçilerini yenecektir.

 

Yine biliyoruz ki; Türkiye Cumhuriyeti’nin kurucusu Büyük Önder Mustafa Kemal Atatürk; “Yurtta barış Dünyada barış” ilkesiyle evrensel bir duruş sergilemiş bunu da “Özgürlük ve bağımsızlık benim karakterimdir.” diyerek pekiştirmiştir. İşte bunun içindir ki, özgüvenimiz, yurttaş olarak onurumuzdur.

Yaşadığı toprakları vatan yaparken, halkın katılımlarıyla kongreler yaparak yola çıkan ve “Milletin Meclisi”yle kurtuluş ve kuruluş mücadelesi veren Mustafa Kemal bütün mazlum uluslarında tek örneğidir.

Antiemperyalist devletimizin ilkeleri CHP altı okuyla simgelenmiştir.

 

Cumhuriyet kurumlarının birer birer karşı devrim kadrolarının eline geçtiğini, asker milletin ordusunun dağıtıldığını, hukukun siyasallaştığını, ulusal karakterimizin yozlaştırıldığını da unutmamak gerekir ve biz bunun bilincindeyiz.

Halkımızı ezen, devletimizi soyan, ülkemizi bölen Yeni Dünya Düzeni savunucuları ve onun işbirlikçi iktidarları biliyoruz.

 

Bizler, Cumhuriyet karşıtı, YDD konjonktüründe sürüklenen ülkemizi bu iktidarlardan kurtarmak için, önce partimizi “Yeni Cumhuriyet halk Partisi (YCHP) anlayışından kurtarmak gerektiğini biliyoruz.

Partimizin ADI'nın değiştirilmesi yarın TABANI'nın, arkasından 6 OK' taki İLKELERİ'nin değiştirilmesi, hatta kurucusunu inkar yolunun başlangıcıdır..

12 Eylül cuntacılarınca kapatılan partimizin yeniden kuruluş safahatındaki süreci anlıyoruz. Biliyoruz ki, CHP artık kuruluş felsefesindeki parti tabanı güven ve olgunluğuna ulaşmıştır. Yine bizler biliyoruz ki, Dünya’ya 100 yılda bir gelen dahi lider bekleyişimiz beyhudedir. Bu yüzden inancımızı Liderimiz Mustafa Kemal ATATÜRK’ün ilkeleriyle yaşatıyoruz.

 

Yeni Dünya Düzeni, Yeni Cumhuriyet ve Yeni CHP emperyalizmin projesidir.

Bizler, Atatürk’ün “CUMHURİYETİ” ve Atatürk’ün CHP’sini istiyoruz.

Emperyalizmin camlarından okunan; Bölge barışını bozan, halkı ayrıştıran, ülkeyi bölen, cumhuriyetle hesaplaşan, ulusal doğuş destanımızla açılan davalarda, yurtseverleri yargısız infazlarla cezalandıran, Cumhuriyet Tarihi ve Anayasa gibi tartışmalarla tuzak gündemleri meşrulaştıran sorunları Meclis’e, gerekirse sokağa taşıyan CHP’yi istiyoruz.

 

Adına yeni demeden yenilenen köklerinden beslenerek güçlenen devrimlerini çağdaşlaştıran ulu çınar; CHP’yi istiyoruz. Bizler NATO’yu sorgulayan AB ile oyalanmayan CHP istiyoruz. Bizler artık daha demokratik parti tüzüğü istiyoruz. Artık “Bana güvenin” diyen blok liste çatısı istemiyoruz!... Bizler yönetim, kadroları ve adayların örgütlerle kaynaştığı hesap veren, hesap soran hiyerarşi istiyoruz. Bizler örgütlerin düzenli ve güvenli gelir kaynakları ile kriterleri açık bütçe istiyoruz. Bizler “Artık bizlere güvenilsin” istiyoruz..

 

Bizler 9 Eylül 1923 ten bu güne partimize emeği geçenlerin saygınlığının korunması, tecrübe ve birikimlerinden faydalanılmasını istiyoruz.

Bilinmelidir ki; bizler yöremizde mücadelenin içinden gelen, örgüt ve halkımızla barışık ve Atatürk Cumhuriyeti’ne bağlı, evrensel demokrasi kriterlerini özümsemiş bireyleriz. Bizler, isimlerimizin ünvan ve paye olması yerine görüşlerimizin yönetim anlayışına dönüşmesini istiyoruz.

 

Bizler kaygılarımızı da, umutlarımızı da paylaşmak ve ortak akılla siyasetimizi belirlemek ve iktidar olmak istiyoruz. Bütün yurtseverleri CHP’de siyasete ve bütün CHP’lilerin sesini yükseltmesini istiyoruz.

Bizler, Atatürk Cumhuriyetini yaralayan, karalayan ve hesaplaşan iktidarlardan kurtulmak istiyoruz.

Bizim taban hareketi isteyişimiz; partimizin hiyerarşisine, temsiline başkaldırı değil, Emperyalizmin insanlığı sürüklediği yeni dünya düzeni, ülke ve parti sorunlarına çözüm odaklıdır.

Bizler, yürek yangınlarımızı “Çoban Ateşleri”ne çevirmek istiyoruz.

Bizler; insanları, ülkemizi, partimiz CHP yi çok seviyoruz. Tarihimiz, değerlerimiz ve geleceğimize Ulu önder ATATÜRK'ün NUTUK ve GENÇLİĞE HİTABE duyarlılığı içinde sahip çıkmaya kararlıyız.. ÖMER BAŞOĞLU 
Kaynak: damar67

Editör: Meryem Altınkaya Yazgan

Etiketler :

YORUMLARHenüz Yorum Eklenmemiştir.Bu Haber'e ilk yorum yapan siz olun.


İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER VEFAT HABERLERİ